Arabuluculuk Avukatı Nedir

Arabuluculuk Avukatı Nedir Ne İş Yapar?

Arabuluculuk avukatı nedir? Arabuluculuk avukatı birbiriyle sorun yaşayan bireylerin tarafsız olarak bir avukattan yardım almaları ve bunun sonucunda ise sorunu çözmeleridir. Hem ülkemizde Hem de Avrupa ülkelerinde kanun kapsamında yer alır. İki tarafın anlaşamadığı bir durum var ise araya arabuluculuk avukatı girer. İki tarafın iletişiminin kolaylaşmasını sağlar ve aradaki sorunu çözer. Unutmayınız Arabulucu avukatı / Avukatları taraf tutacak biçimde hizmet vermez. Tarafsız kimliğiyle hizmet vermektedir.

Arabuluculuk Avukatı Ne İş Yapar

Arabuluculuk avukatı; Anlaşamayan iki tarafın sorunlarını dinler ve olumsuzlukları gidererek orta yolu bulmaya çalışır. Peki, arabuluculuk hangi ülkelerde uygulanır? Aslında arabuluculuk birçok ülkede uygulanmaktadır fakat sıklıkla uygulanan yerler; Litvanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Portekiz, Macaristan, Polonya, Danimarka, Hollanda, Avusturya, İtalya, Fransa ve Almanya dır

Türkiye’de Arabuluculuk İşleyişi

Türkiye’de arabuluculuk işleyişi sadece Adalet Bakanlığı kapsamında olmaktadır. Yani sicile kayıtlı olan arabulucular bu işlemi gerçekleştirirler. Bu kişiler arabuluculuk yapmadan önce mutlaka eğitim kurumlarına gidip belirli bir süre eğitim almaları gerekir. Arabulucular taraf ayırt etmezler mutlaka tarafsız davranırlar. Bunun yanı sıra ise gizliliği korurlar. Arabulucular gizliliği korumazlar ise ve aynı zamanda taraf tutarlar ise karşı taraf şikayet hakkını kullanabilir. Bir arabulucu avukatı her yıl düzenli bir şekilde aidat ödemesini gerçekleştirir. Bunun yanı sıra yine her sene toplamda 8 saat eğitime girme şartları vardır.

Denge Arabuluculuk - İstanbul Arabuluculuk Firması Bürosu Avukatları - Arabulucu Avukatları - Denge Arb COM

Denge Arabuluculuk

Ülkemizde arabuluculuk isteyen kişiler dava esnasında ve aynı zamanda davanın öncesinde bu işlem için başvuru yapabilecekler. Eğer dava öncesinde anlaşma sağlanır ise dava yapılmayacaktır. Hâkim mahkeme esnasında her iki tarafı da arabuluculuk hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirir. Eğer iki tarafta onaylar ise ve arabuluculuğa giderler ise mahkeme en fazla 3 ay ertelenir. Anlaşma sağlanır ise dava sona erer. Fakat iki tarafta anlaşamaz ise dava süreci devam eder. İki tarafta arabuluculuğa gitmek isterlerse ücret eşit bir şekilde ödenir. Arabuluculuk sayesinde kısa süre içerisinde çözüm sağlanır ve olay mahkemeye çoğunlukla taşınmaz. Aynı zamanda arabulucu avukatı maliyeti düşüktür ve bu sebeple de genellikle tercih edilir.

Arabulucu Fayda ve Yararları ile ilgili Makalemize Göz Atabilirsiniz.

Arabuluculuk Yararları Faydaları

 

İletişim için sayfamızı ziyaret edin.

Arabuluculuk Telefonları Numaraları Numarası

Adres:

Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31 Metropol Center İş MErkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL

Çalışma Saatleri:

Pazartesi – Cuma: 08:00- 18:00

Telefon:

Tel: 0212 415 50 53 | GSM: 0533 455 53 06

E-mail

info@dengearb.com | akif@dengearb.com

Web Sitemiz: dengearb.com

By |2023-03-08T08:37:41+00:00Ocak 18th, 2022|Arabuluculuk, Arabuluculuk Avukatları|1 Comment

One Comment

  1. Denge Arabuluculuk Ocak 18, 2022 at 8:55 pm

    Profesyonel Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri için iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap