Arabuluculuk Avukatlık Hizmetleri

Arabuluculuk Avukatlık Hizmetleri

Denge arabuluculuk firması olarak yaşamış olduğunuz anlaşmazlıklara yönelik arabuluculuk hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza gelebilecek her türlü arabuluculuk danışmanlık hizmetleri yürüten avukatlık kurumumuz, daima müşterilerin yanında yer alır. Bununla birlikte müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurarak hareket eder.

Arabuluculuk Danışmanlık Firmaları

Ülkemiz de birçok Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri yürüten firmaları vardır. Denge arabuluculuk firması da ülkemizdeki faaliyetleri yürüten kuruluşlardan biridir. Yılların deneyim veya tecrübeleriyle çalışan kurumumuz, alanın uzman ve saygın arabuluculuk avukatları ile yanınızda yer alacağını belirtmek isteriz.

Arabuluculuk Avukatlık Hizmetleri - İstanbul Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri - Denge Arb Com

Arabuluculuk Avukatlık Hizmetleri

Sadece arabuluculuk danışmanlık alanında hizmetleri vermediğimizi ve buna ek olarak diğer hukuki problemleriniz için de ayrıca çözümler ürettiğimizi söylemek isteriz.

Denge Arabuluculuk Danışmanlık İletişim 

Denge arabuluculuk veya denge ARB firması iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. Yaşadığını her türlü arabuluculuk problemleri için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arabuluculuk Makaleleri

Web sitemizde daha öncesinde birçok arabuluculuk üzerine makalelerimizi sizler için paylaştık. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı ile arabuluculuk üzerine açılmış olan önceki konularımıza bakabilirsiniz. Ayrıca profesyonel danışmanlık hizmeti almak için direkt bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Denge Arabuluculuk Firması iletişim Bilgileri

Kıdem Tazminatına dair her türlü profesyonel destek danışmanlık için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz.

Mail. denge@dengehb.com  WhatsApp. WhatsApp Hızlı iletişim Telefon. 0212 415 50 53

Açık Adres. Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

İletişim Sayfası.

Denge Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri İletişim Sayfası

Telefonlarımızdan veya whatsApp ile iletişimi kurabilirsiniz. İletişim sayfamız yada mail ile ayrıca iletişime geçebilirsiniz.

Arabuluculuğa Başvurmanın Faydaları

 • Arabuluculuğun sizlere ne gibi yararı olabileceğine dair açıklamalarımızı maddeler halinde listeledik.
 • Arabulucunuzun kim olacağına kendiniz karar verebilir ve karşı tarafın da kabul etmesi ile çözüme kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Mahkemede açacağınız dava sürecine göre çok daha kısa sürer, daha az masraflı ve çok daha ekonomiktir.
 • Arabuluculukta taraflar aralarındaki uyuşmazlıkları açık ve rahat bir şekilde konuşabilir. Beyan edilen sözler ve sunulan tüm belgeler gizli tutulur.
 • Taraflar bu süreçte öğrendiği bilgi ve belgeleri dava yolunda delil olarak kullanamaz.
 • Arabuluculuk yolu ile anlaşan taraflar kendi sorunlarını anlaşarak çözdüklerinden anlaşmazlıklar ortadan kalktığı gibi taraflar arasındaki ilişkiler kopmaz.
 • Dava yoluna gidilmiş dahi olsa aranızdaki uyuşmazlıkla ilgili her aşamada arabuluculuk yolunu deneyebilirsiniz.
 • Arabulucuya tek taraf veya her iki taraf aynı anda başvurabilir. Böyle bir başvuruda bulunmanız hiçbir hakkınızı sona erdirmez, zamanaşımı dahil hiçbir hak kaybına sebebiyet vermez.
 • Arabuluculukta çözüm için kamu düzenine ve yasalara aykırı olmamak kaydı ile istediğiniz şart ve şekilde anlaşabilirsiniz.
 • Arabuluculukla ilgili masraf ve ücretler konusunda karşı tarafın da kabul etmesi şartıyla istediğiniz şekilde anlaşabilirsiniz.
 • Her iki taraf her konuda anlaşacağından dava sürecinde olduğu gibi ispat yükümlülüğü, delil, tanık, bilirkişi, keşif söz konusu olmaz.
 • Arabulucuya başvurduğunuzda Mahkeme de dava açma hakkınız kaybolmaz. Yasa gereği zorunlu hallerde arabulucuya başvurmadan açılan davalarınız usulen reddedilir.
 • Arabuluculukta anlaşmanın gerçekleşmesi halinde anlaşma belgesi mahkeme kararı gibi icra edilebilir. Anlaşma belgesine uyulmaması halinde ilgili taraf hakkını icra ve haciz yolu ile alabilir.
 • Arabuluculukta usulüne uygun şekilde anlaşmanız halinde aynı konu bir daha dava konusu olamayacaktır.
 • Arabuluculuk Mahkemeler üzerindeki yükü ve yoğunluğu azaltıp, anlaşma ile sonuçlanabilecek uyuşmazlıkları çözüme kavuşturacağından, anlaşmayı teşvik edeceğinden mahkemelerdeki davalar daha kısa sürecek ve yargılamalar gecikmeyecektir.

 

Yukarıda sizlere arabuluculuğu faydalarını neler olduğu bilgisini maddeler halinde yazdık.

 

2 Comments

 1. Denge Arabuluculuk Nisan 1, 2022 at 4:39 pm - Reply

  Arabuluculuğa Başvurmanın Faydaları
  Arabuluculuğun sizlere ne gibi yararı olabileceğine dair açıklamalarımızı maddeler halinde listeledik.
  Arabulucunuzun kim olacağına kendiniz karar verebilir ve karşı tarafın da kabul etmesi ile çözüme kolayca ulaşabilirsiniz.
  Mahkemede açacağınız dava sürecine göre çok daha kısa sürer, daha az masraflı ve çok daha ekonomiktir.
  Arabuluculukta taraflar aralarındaki uyuşmazlıkları açık ve rahat bir şekilde konuşabilir. Beyan edilen sözler ve sunulan tüm belgeler gizli tutulur.
  Taraflar bu süreçte öğrendiği bilgi ve belgeleri dava yolunda delil olarak kullanamaz.
  Arabuluculuk yolu ile anlaşan taraflar kendi sorunlarını anlaşarak çözdüklerinden anlaşmazlıklar ortadan kalktığı gibi taraflar arasındaki ilişkiler kopmaz.
  Dava yoluna gidilmiş dahi olsa aranızdaki uyuşmazlıkla ilgili her aşamada arabuluculuk yolunu deneyebilirsiniz.
  Arabulucuya tek taraf veya her iki taraf aynı anda başvurabilir. Böyle bir başvuruda bulunmanız hiçbir hakkınızı sona erdirmez, zamanaşımı dahil hiçbir hak kaybına sebebiyet vermez.
  Arabuluculukta çözüm için kamu düzenine ve yasalara aykırı olmamak kaydı ile istediğiniz şart ve şekilde anlaşabilirsiniz.
  Arabuluculukla ilgili masraf ve ücretler konusunda karşı tarafın da kabul etmesi şartıyla istediğiniz şekilde anlaşabilirsiniz.
  Her iki taraf her konuda anlaşacağından dava sürecinde olduğu gibi ispat yükümlülüğü, delil, tanık, bilirkişi, keşif söz konusu olmaz.
  Arabulucuya başvurduğunuzda Mahkeme de dava açma hakkınız kaybolmaz. Yasa gereği zorunlu hallerde arabulucuya başvurmadan açılan davalarınız usulen reddedilir.
  Arabuluculukta anlaşmanın gerçekleşmesi halinde anlaşma belgesi mahkeme kararı gibi icra edilebilir. Anlaşma belgesine uyulmaması halinde ilgili taraf hakkını icra ve haciz yolu ile alabilir.
  Arabuluculukta usulüne uygun şekilde anlaşmanız halinde aynı konu bir daha dava konusu olamayacaktır.
  Arabuluculuk Mahkemeler üzerindeki yükü ve yoğunluğu azaltıp, anlaşma ile sonuçlanabilecek uyuşmazlıkları çözüme kavuşturacağından, anlaşmayı teşvik edeceğinden mahkemelerdeki davalar daha kısa sürecek ve yargılamalar gecikmeyecektir.

  Konumuz da sizlere arabuluculuğu faydalarını neler olduğu bilgisini maddeler halinde yazdık.

 2. Denge Arabuluculuk Nisan 1, 2022 at 4:39 pm - Reply

  Denge Arabuluculuk Danışmanlık İletişim
  Denge arabuluculuk veya denge ARB firması iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. Yaşadığını her türlü arabuluculuk problemleri için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap