Arabuluculuk Firması

Arabuluculuk Firması

Denge ARB. Arabuluculuk firmaları; taraflar arasında meydana gelen uyuşmazlıkların çözümü için başvurulan bir usul hukuk kurumudur. Arabulucu, her iki tarafa da tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşır. Bu şekilde en iyi çözümü bularak taraflar arasındaki ihtilafı giderir. Dava açılmadan evvel veya dava açıldıktan sonra arabulucuya başvurulabilir.

Denge Arabuluculuk Firması - Arabuluculuk Yararları Faydaları Nelerdir - dengearb com

Arabuluculuk Yararları Faydaları Nelerdir?

Arabuluculuk firması taraflarla hem ayrı ayrı hem de beraber görüşerek uygun bir çözüm yolu arar. Taraflar arabulucu yardımıyla anlaşma sağladığı takdirde bir anlaşma tutanağı imzalar. Arabulucu da bu tutanağa imza atar. Böylelikle uyuşmazlık konusu artık anlaşma sınırları çerçevesinde kesinlikle dava edilemez. Tarafların kısmen anlaşma sağlaması mümkün olduğu gibi, tamamen de anlaşabilirler. Üzerinde ihtilafın devam ettiği hususlar dava konusu edilebilir.

Arabuluculuk Firması Ne Yapar?

Gerçekleşen uyuşmazlıkları hak ve hakkaniyet ölçüleri, etik ilkeler, hukuki değerler ve prensipler ışığında çözümler. Bunu yaparken her iki tarafa da âdil ve eşit davranır.

İstanbul Denge Arabuluculuk Avukatları Hukuk Uzmanları- İstanbul Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri

İstanbul Denge Arabuluculuk Avukatları Hukuk Uzmanları

Mahkeme öncesinde veya mahkeme süreci devam ederken arabuluculuk hizmetinden yararlanmak mümkündür. Uyuşmazlığın giderilmesi, tarafların etkin katılımı ve arabulucunun müzakeresi eşliğinde mümkün olur. Karar ve kontrol taraflardadır. Arabulucu yol gösterir. Onları doğru bir şekilde yönlendirerek ortak bir paydada buluşturur.
Böylece meydana gelen ihtilaf, ekonomik bir yolla ve kısa bir zamanda ortadan kaldırılmış olur. Kişilerin mahkeme süreciyle uğraşması veya çeşitli maliyetlere katlanması, ne maddeten ne mânen yıpranması gerekmez.
Arabuluculuk firmaları özel çözümlerle ve etkili sonuçlarla tarafların anlaşmaya varmasını sağlar. Mahkeme yalnızca taraflardan birini memnun edecek tek bir karar verebilir. Oysa arabuluculuk firması, her iki tarafın da memnuniyetini sağlayacak çözüm önerileri sunabilir. Yani kazan kazan ilkesi devreye girer. Bu sürecin kaybedeni olmaz. Uzman Arabulucu Firması: Denge ARB

Arabuluculuk sitesindeki makalemizi ayrıca okuyabilirsiniz: Arabuluculuk Firmaları (Denge ARB)

Zorunlu ve ihtiyari arabuluculuk faaliyetlerine yönelik profesyonel hizmet sunan Denge ARB, yetkin ve tecrübeli arabulucuları bünyesinde bir araya getirmiştir. Denge ARB’ye mensup olan tüm arabulucular gerekli uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır ve isimleri Adalet Bakanlığı’na ait arabuluculuk listesinde yer alır.
Bütün müzakere teknikleri, uyuşmazlık çeşitleri konusunda bilgili olan arabulucu uzmanlarımız aşağıdaki niteliklere sahiptir:

Analitik düşünme
Etkili iletişim
Doğru ve hızlı karar verme
Problem çözme
Efektif çözümler üretme

Özellikle de bilmeniz gereken en önemli nokta ise: Olayları en ince ayrıntıları hesaba katarak, tüm yönleriyle objektif bir perspektiften değerlendirebilme
Tarafları çok iyi bir şekilde dinleyerek anlatılanları bir bütün hâlinde ele alan uzmanlarımız, en ufak bir hataya mahal vermemek için gereken hassasiyeti gösterir. Her duruma hukuk penceresinden bakan uzmanlarımız asla duygularıyla hareket etmez.
Çünkü Denge ARB ekibi çok iyi bilir ki, arabuluculuk her iki tarafa da aynı mesafede durmayı, bağımsız olmayı gerektirir. Bu nedenle uzman bir arabulucunun herhangi bir kişiden yana olması düşünülemez.
Öte yandan Arabuluculuk firmaları tamamen gizlilik esası üzerine kuruludur. Tarafların paylaştığı bilgilerden veya belgelerden hiçbiri delil olarak içeri sürülemez. Arabulucunun mahkemede tanıklık etmesi istenemez. Tüm arabuluculuk faaliyetleri sıkı bir gizliliğe tâbîdir.
Böylece kişiler fikirlerini özgürce, kimseden korkmadan ortaya koyun, her iki tarafın da işine gelecek ortak bir çözüm yolu bulabilsin.
Maddi ve manevi haklarınızı elde etmeye çalışırken veya herhangi bir kayba uğramak istemiyorsanız Arabuluculuk firmaları olarak tercihinizi Denge ARB’den yana kullanabilirsiniz.

Arabuluculuk Denge Hukuk veya İstanbul Hukuk iletişim Bilgileri

Kıdem Tazminatına dair her türlü profesyonel destek danışmanlık için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz. Telefon veya mail bilgilerimiz. Bizimle iletişim sayfasından iletişime geçin veya direk arayın.

Mail. denge@dengehb.com  WhatsApp. WhatsApp Hızlı iletişim Telefon. 0212 415 50 53

Açık Adres. Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

İletişim Sayfası.

Yorum Yap