Bakırköy Arabuluculuk Hizmetleri

Bakırköy Arabuluculuk Denge ARB

Bakırköy arabuluculuk hizmetleri ile ilgili danışmanlık almak istiyorsanız Denge Arabuluculuk hukuk bürosu ile iletişime geçebilirsiniz. Her biri kendi alanında uzman ve deneyimli avukat ekibiyle arabuluculuk hizmeti veren İstanbul Denge Arabuluculuk Hukuk Bürosu bir telefon kadar size yakındır. Haklarınızın korunmasını ve eksiksiz alınmasını istiyorsanız, hukuki süreçte teknik hukuki destekten yoksun kalmak istemiyorsanız Denge ARB ile iletişime geçebilirsiniz.

Bakırköy Arabuluculuk Denge ARB - Dengearb com

Bakırköy Arabuluculuk Denge ARB

Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri

Birçok kişi arabuluculuk konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı için kanunlar önünde haklarını almayı da bilmemektedir. Mahkemelerin uzun sürmesi, maddi imkansızlıklar ve hukuki zorluklar da bir çok kişiyi haklarını aramaktan vazgeçirebiliyor. Bütün bu süreci çok kolay atlatmak ve hakkettiğiniz tazminatlarınızı almak veya mağduriyetlerinizin giderilmesini istiyorsanız İstanbul, da uzun yıllardır arabuluculuk danışmanlık hizmetlerini veren Denge ARB ile iletişime geçebilirsiniz.

Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri - Dengearb com

Arabuluculuk Danışmanlık Hizmetleri

Arabulucu Ne İş Yapar?

Arabuluculuk Kanunu`nun ilgili maddesi neden bu müessesenin kurulduğunu oldukça iyi açıklamaktadır:
Madde 1 – (1) Bu Kanunun amacı, hukuk uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözümlenmesinde uygulanacak usul ve esasları düzenlemektir.
(2) Bu Kanun, yabancılık unsuru taşıyanlar da dâhil olmak üzere, ancak tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri iş veya işlemlerden doğan özel hukuk uyuşmazlıklarının çözümlenmesinde uygulanır. Hangi durumlarda hangi olaylara bu kanunun uygulanacağı yasada açık bir şekilde belirtilmiştir. İşte bu kanunun uygulayıcılarına da arabulucu denir. Hukuki uyuşmazlıkları mahkemeye taşımadan tarafları bir araya getirerek aralarında anlaşma sağlayan kuruma arabulucu denir.

Arabulucu Ne İş Yapar - Dengearb com

Arabulucu Ne İş Yapar

Arabulucu Şart mı?

Bazı durumlarda arabulucu zorunluluğu getirmiştir kanun koyucu. Bu durumlarda arabulucuya başvurmadan dava açmak mümkün değildir. Çünkü zorunlu arabuluculuk bu tür durumlarda dava şartıdır.

Arabulucu Şart mı - Dengearb com

Arabulucu Şart mı – Denge ARB

Usul, esastan önce geldiğine göre dava şartını yerine getirmeden mahkemeye başvurmak mümkün değildir. Aşağıdaki durumlarda arabulucuya başvuru şartı vardır:

Kıdem tazminatı,
İhbar tazminatı, fazla mesai ücreti,
Maaşlar vb. konular,

Gibi zorunlu arabuluculuk kapsamına alınmıştır.

Bakırköy Arabuluculuk Hizmetleri İletişim

Arabuluculuk danışmanlık hizmetleri almak istiyorsanız Denge Arabuluculuk ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da aşağıdaki açık adreste Denge Arabuluculuk hukuk bürosunu ziyaret ederek konunun uzmanlarıyla yüz yüze görüşme yapabilirsiniz.

Adres
Abdurrahman Nafiz Gürman Mh.
General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31
Metropol Center İş Merkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL
Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma: 08:00- 18:00
Tel: 0212 415 50 53