En İyi Arabuluculuk Büroları

İstanbul Arabuluculuk

En iyi arabuluculuk büroları, tarafların arasında meydana gelen anlaşmazlıkları hak ve hakkaniyet çerçevesinde kolayca çözüme kavuşturur. Bu firmalar zorunlu arabuluculuk ve ihtiyari arabuluculuk konularında hizmet verir.

En iyi Arabuluculuk Büroları - İşçi Sorunları Denge ARB - Denge arb com

En iyi Arabuluculuk Büroları – İşçi Sorunları Denge ARB

Fazla mesai, kıdem tazminatı, maaşlar, ihbar tazminatı, ticari davalar ve tüketici davaları bunlara örnektir.
Bazen arabuluculuk firmasına başvurulması dava şartı olarak bir mecburiyet iken, bazen de taraflar zorunlu olmamasına rağmen arabulucuya gitme yolunu tercih eder. Arabulucu bürosuna mahkemeden önce müracaat edilebileceği gibi, mahkeme süreci devam ederken de başvurulabilir.

Arabuluculuk İlkeleri Nelerdir?

Arabuluculuk sisteminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için bazı esaslara uyulması lâzımdır. İşte Denge ARB, tüm bu prensiplere azami hassasiyet gösterir ve süreci bu kriterler ışığında titizlikle yürütür.

En iyi Arabuluculuk Büroları - İşveren Sorunları Denge ARB - Denge arb com

En iyi Arabuluculuk Büroları – İşveren Sorunları Denge ARB – Denge arb com

Söz konusu ilkelerin şöyle ifade edilmesi mümkündür:
Gizlilik
Firmamız, tarafların paylaştığı tüm bilgileri gizli tutmaya ve hangi sebeple olursa olsun üçüncü taraflarla paylaşmamaya dikkat eder. Bu kapsamda, kişisel bilgiler veya şirketlerle ilgili veriler tamamen gizli kalır. Denge Arabuluculuk Bürosu’nu tercih edenler bilgilerinin güvende olduğundan emindir.
Gönüllülük
Şirketimiz, tarafların arabuluculuk sürecine özgür iradesiyle katılmasını önemser. Başvuru, sürecin devamı ve süreç sonunda anlaşmaya varılması, bütünüyle tarafların hür iradesine bağlıdır. Firmamız kişileri yönlendirmekten ve böylece kurallara aykırı hareket etmekten kaçınır. Sadece onlara çözüm önerileri sunar ve aralarındaki ihtilâfı gidermeleri için kılavuzluk eder.
Tarafsızlık
Denge ARB bünyesinde görev yapan uzman arabulucuların her biri; önyargıdan, taraf tutmaktan, kendisinin veya herhangi birinin menfaatlerine göre hareket etmekten uzaktır. Olayları bütüncül ve objektif bir bakış açısıyla ele alır. Kendi fikirlerini taraflar üzerinde hiçbir baskı kurmadan ve onları etkilemeye çalışmadan net bir şekilde aktarır.
Eşitlik
Arabuluculuk sisteminin tüm aşamalarında her iki taraf eşit haklara sahiptir. Uzmanlarımız her iki tarafa da eşit davranır ve adaletsizliğe mahâl vermez.

Karar Verme Mekanizmasının Taraflara Ait Olması

En iyi arabuluculuk büroları arasındaki yerini kurulduğu günden beri koruyan Denge ARB, bu başarıyı hukuka tam olarak uymasıyla kazanmıştır. Firmamız bilir ki, arabuluculuk sürecinde karar verme yetkisi arabulucunun değil, tarafların elindedir. Bundan dolayı taraflar herhangi bir anlaşma yapılıp yapılmayacağına veya hangi koşullarda anlaşma yapılacağına kendisi karar verir.

En iyi Arabuluculuk Büroları - Ticari Sorunlar Denge ARB - Denge arb com

En iyi Arabuluculuk Büroları – Ticari Sorunlar Denge ARB

Hiçbir arabulucu, ‘şöyle yapın!’ diye direktif vermez, tarafları suçlamaz veya eleştirmez. Özetle tüm uzman arabulucular subjektif olmaktan, duygularıyla veya çıkarlarıyla hareket etmekten ya da tarafların kararlarına yön vermeye çalışmaktan kaçınır.

Arabuluculuk Telefonları Numaraları Numarası

Adres
Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31 Metropol Center İş MErkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma: 08:00- 18:00

Telefon
Tel: 0212 415 50 53 | GSM: 0533 455 53 06

Email
info@dengearb.com | akif@dengearb.com

En İyi Arabuluculuk Firması: Denge ARB

Bütün hizmetlerini Arabuluculuk Yönetmeliği doğrultusunda gerçekleştiren Denge ARB, Adalet Bakanlığı’nın arabulucular listesine kayıtlı uzmanlarla çalışır.

En iyi Arabuluculuk Büroları - Tüketici Sorunları Denge ARB - Denge arb com

En iyi Arabuluculuk Büroları – Tüketici Sorunları Denge ARB

Bünyemizdeki tüm uzman arabulucular şu konularda gerekli meslekî eğitimleri almış ve tecrübe kazanmıştır:

İletişim teknikleri
Arabuluculuk faaliyetleriyle ilgili temel bilgiler
Davranış psikolojisi
Uyuşmazlık çözüm yöntemleri
Müzakere teknikleri

Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na kayıtlı olan arabulucu avukatlarımız, süreçlere efektif bir şekilde yön vererek tarafları ortak paydada buluşturur.

Bizimle İletişime Geçiniz

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

2 Comments

  1. Ferdi Temmuz 28, 2022 at 11:02 am

    Bazen arabuluculuk firmasına başvurulması dava şartı olarak bir mecburiyet iken, bazen de taraflar zorunlu olmamasına rağmen arabulucuya gitme yolunu tercih eder. Arabulucu bürosuna mahkemeden önce müracaat edilebileceği gibi, mahkeme süreci devam ederken de başvurulabilir.

    • Ferda Temmuz 28, 2022 at 11:03 am

      Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na kayıtlı olan arabulucu avukatlarımız, süreçlere efektif bir şekilde yön vererek tarafları ortak paydada buluşturur.

Yorum Yap