İş Mahkemesi Arabuluculuk

Arabuluculuk Denge ARB

İş mahkemesi arabuluculuk konusunda denge arabuluculuk hukuk bürosundan danışmanlık alabilirsiniz. Hukuki sürecin zorluğu ve maliyetli olması nedeniyle dosya mahkemeye sunulmadan da çözüm bulunabilir. Denge arabuluculuk uzman avukat ekibi, mahkeme süreci şart olursa size her türlü hukuki desteği sağlar.

İş Davalarında Arabuluculuk Şart Mı?

Hangi durumlarda arabuluculuk şartı olduğuna dair kanunda hüküm konulmuştur. 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu`na göre; işçi ve işveren alacağı bireysel veya toplu iş sözleşmesi söz konusuysa arabulucuya başvuru dava şartıdır. Dava şartı yerine getirilmediği takdirde ise usul yönünden dava açılamaz ve hak kaybı yaşanır.

İş Davalarında Arabuluculuk Şart Mı - Dengearb com

İş Davalarında Arabuluculuk Şart Mı

İş Hukukunda Arabuluculuk Eğitimi

Herhangi bir sözleşme kaynaklı mağduriyet yaşamamanız için ve hukuki danışmanlık almak için Denge Arabuluculuk online arabuluculuk eğitimlerine katılabilirsiniz. Son zamanlarda arabulucu olmak için çok yoğun başvurular yapılmaktadır. Ancak birçok başvurucu, başvuru şartlarını bilmediği için mağdur olabilmektedir. Arabuluculuk ile ilgili bütün süreci baştan sona kadar öğrenmek istiyorsanız Denge Arabuluculuk ile iletişime geçiniz.

İş Hukukunda Arabuluculuk Eğitimi - Dengearb com

İş Hukukunda Arabuluculuk Eğitimi

İş Hukukunda Arabuluculuk

Arabuluculuk müessesesinin kurulmasının amacı; dosya mahkemeye taşınmadan çözüm bulunmasıdır. İşçi ve işverenin mahkemeden önce buluştuğu, tarafların kendi arasında anlaştığı süreçtir. Taraflar söz konusu uyuşmazlığı kendi aralarında bir hakem eşliğinde çözerek mahkeme sürecinden ve dosya masraflarından kurtulmuş olur.

İş Hukukunda Arabuluculuk - Dengearb com

İş Hukukunda Arabuluculuk

İş Mahkemesi Arabuluculuk Ücreti

Denge arabuluculuk hukuk bürosu iş mahkemesi arabuluculuk ile ilgili bütün detayları paylaşmaktadır. Arabuluculuk sürecinin sonunda seri uyuşmazlıklarda anlaşma sağlanması halinde, arabuluculuğun konusu para olan veya para ile değerlendirilebilen hukuki uyuşmazlık olsa bile arabulucu, her bir uyuşmazlık bakımından, Ticari Uyuşmazlıklarda 1.000,00 TL, diğer uyuşmazlıklarda ise 700,00 TL ücret isteyebilir.

İş Mahkemesi Arabuluculuk Ücreti - Dengearb com

İş Mahkemesi Arabuluculuk Ücreti

İş Davalarında Arabuluculuk

İş davalarında arabuluculuk hangi durumlarda zorunludur? Veya arabuluculuk şartı olmadan da uyuşmazlık çözülür mü? İşte bütün bu soruların detaylı cevaplarını arıyorsanız doğru adrestesiniz. Zorunlu arabuluculuk kapsamına alınan; ticari davalar ve iş davalarına konu olan bazı talepler (kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, maaşlar vb.) arabuluculuk olmadan çözüm imkansızdır.

İş Davalarında Arabuluculuk - Dengearb com

İş Davalarında Arabuluculuk

İşe İade Arabuluculuk Süreci

Eğer iş akdiniz feshedilirse 1 ay içerisinde arabulucuya başvurmak zorundasınız. Kanun koyucu bu süre aşımından dolayı zaman aşımı kabul eder ve herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız. Görevlendirilen arabulucu da bu bir aylık süre içerisinde işlemlerinizi yapmalıdır.

İşe İade Arabuluculuk Süreci - Dengearb com

İşe İade Arabuluculuk Süreci

İş Mahkemesi Arabuluculuk Danışmanlık İletişim

İş Mahkemesi Arabuluculuk ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız büromuzu ziyaret edebilir, uzmanlarımızdan teknik konuda yardım alabilirsiniz. Ya da uzak mesafedeyseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak danışmanlık alabilirsiniz.
Adres
Abdurrahman Nafiz Gürman Mh.
General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31
Metropol Center İş Merkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL
Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma: 08:00- 18:00
Telefon
Tel: 0212 415 50 53

By |2023-01-12T12:25:06+00:00Ocak 12th, 2023|Diğer|0 Yorum