İşçi ve Yönetici Arabuluculuk

İşçi ve Yönetici Arabuluculuk Denge ARB

İşçi ve yönetici arabuluculuk, çalışma şeklinde ortaya çıkan ortaya çıkan oluşumların arabuluculuk yoluyla birleşmesi sürecidir. İşçi ve yönetici arabuluculuk, çalışma şeklinde ortaya çıkan ortaya çıkan oluşumların arabuluculuk yoluyla birleşmesi sürecidir.

İşçi ve Yönetici Arabuluculuk Denge ARB - Dengearb com

İşçi ve Yönetici Arabuluculuk Denge ARB

Arabuluculuk, parçalar arasında doğrudan müzakere etme ve genel anlayış sağlama amaçlı bir üçüncü taraf (arabulucu) müdahil olduğu bir çözümleme yöntemidir. İşçi ve işçi arabuluculuk süreci, işyerindeki davranışlarının çözümünde alternatif bir yöntem olarak kullanılır.

İşçi ve İşçi Arabuluculuk Süreci

İşçi ve işçi arabuluculuk süreci, tarafların uyuşmazlık konusu arabulucuya sunmasıyla başlar. Arabulucu, tarafları dinler, zorlamaları anlamaya çalışır ve aralarında ortak bir çözüm bulmasına yardımcı olacak önerilerde bulunur.

İşçi ve İşçi Arabuluculuk Süreci - Dengearb com

İşçi ve İşçi Arabuluculuk Süreci

Telefon
Tel: 0212 415 50 53
GSM: 0533 455 53 06

Taraflar, arabulucunun sonunda nihai olarak anlaşma sağlayabilirler. Arabuluculuk süreci, yaprakların belirlediği bir zaman diliminde tamamlanır.

İşçi ve Yönetici Arabuluculuğunun Önemi

İşçi ve işveren arabuluculuğunun en önemli avantajı, uyuşmazlık konuşmanın mahkeme yoluyla yerine müzakereler arasında anlaşmaya varılmasına yönelik yönetime sahip olması.

İşçi ve Yönetici Arabuluculuğunun Önemi - Dengearb com

İşçi ve Yönetici Arabuluculuğunun Önemi

Bir özel hukuk uyuşmazlığının tarafı olan kişilerin, özgür iradeleriyle seçtikleri tarafsız ve uzman bir üçüncü kişinin (arabulucu) hakemliğinde, dava açılmadan önce veya dava açıldıktan sonra başvurdukları bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Bu sayede bölümler arasındaki açıklamalar daha az zarar görür ve uzun süren mahkeme sürecinden kaçınılmış olur.

Adalet Bakanlığı tarafından tutulan arabuluculuk siciline kayıtlı, Hukuk fakültesi mezunu, mesleğinde en az beş yıllık deneyime sahip olan, arabuluculuk, iletişim ve görüşme teknikleri konularında uzmanlık eğitimi almış kişiye arabulucu denir.

Ayrıca, işçi ve işverenler arasında oluşan oluşumların arabuluculuk yoluyla öğütülmesi, işyerindeki iş barışını ve bunlardan yararlanılması.

Denge Arabuluculuk İletişim

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konunun uzmanlarıyla yüz yüze görüşerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilirisiniz.

Adres
Abdurrahman Nafiz Gürman Mh.
General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31
Metropol Center İş Merkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL
Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma: 08:00- 18:00

By |2023-03-15T11:06:38+00:00Mart 15th, 2023|İşçi ve Yönetici Arabuluculuk|0 Yorum