UYAP Arabuluculuk

Uyap Arabuluculuk Süreci

Denge Arb, UYAP Arabuluculuk yöntemi ile taraflar arasında anlaşmazlıklar kısa süre içinde çözülebilmektedir. Öncelikle arabuluculuk kavramını bilmek gerekmektedir. Taraflar arasında her türlü konuda için anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.

uyap Arabuluculuk Büroları - Cezaevi Denge ARB - Denge arb com

Cezaevi Denge ARB

Arabulucu olarak yetkilendirilen kişiler ve firmalar bu anlaşmazlıkların çözüme kavuşması için çalışma yaparlar. UYAP Arabuluculuk sürecinde önemli bir yere sahiptir. Taraflar arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesi için UYAP sistemi üzerinden başvuru yapılması gerekir.

 

 

uyap Arabuluculuk Büroları - Karakol Denge ARB - Denge arb com

Karakol Denge ARB Arabuluculuk sürecinin işleyişi şu şekildir. Öncelikle tarafların kendi aralarında anlaşma zemininin ortadan kalkması gerekir. Bu durumda anlaşma yapılabilmesi için iki yol kalacaktır. Birincisi mahkeme yoluna giderek dava açmaktır. Diğeri ise anlaşma yoluna gidilebilmesi için arabulucu firmalardan destek istemektir. Birinci yöntem olan dava süreci çok uzun sürdüğü için ilk yol olarak tercih edilmemelidir. İkinci yöntem olan arabuluculuk yöntemi hızlı olması, gizlilik esasına dayalı olması ve taraflar arasında objektif bir yol izlemesi nedeniyle tercih edilmektedir. UYAP Arabuluculuk sistemi bu devrede tarafları ve Arabulucu firmayı bir araya getirir. Bir numaralı Arabuluculuk firması olan Denge ARB uzman kadrosuyla tüm uyuşmazlıklarda destek vermektedir. Kurulduğu günden bu yana kadar binlerce hukuki sorun için destek sağlayan Denge ARB, adalet bakanlığı listesindeki arabulucu kişiler listesinde yer alır.

uyap Arabuluculuk Büroları - Mağdur Denge ARB - Denge arb com

Mağdur Denge ARB

UYAP Arabuluculuk Denge ARB

Arabuluculuk ciddi ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Sadece hukuki altyapıyı bilmek çoğu zaman yetersiz olacaktır. Taraflar arasında doğru iletişimi kurmak ve güvenli bir anlaşma zemini hazırlamak büyük önem taşır. Tarafların uzlaşma yapabilmesi için arabulucu kişinin objektifliğine güvenmesi gerekir. Arabulucu anlaşma metnini hazırlayarak taraflardan imza aldıktan sonra kendi imzasıyla belgeyi resmi bir hale getirir. Belge resmi bir hale geldikten sonra mahkeme yolu kesinlikle kapanacaktır. Bu nedenle taraflar arasında uyuşmazlıkların çözümünde işinin ehli olan firmalarla çalışmak bir zorunluluktur. Denge ARB tüm çalışanlarına etkili iletişim, hızlı ve doğru verme gibi vasıflarını güçlendirmek için eğitimler vermektedir.

uyap Arabuluculuk Büroları - Suç Denge ARB - Denge arb com

Uyap Arabuluculuk Büroları

Denge ARB nin bir numaralı arabulucu firma olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi ekibine verdiği önemdir. Denge ARB firmasının çözümleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim numaralarından irtibat kurabilirsiniz.
Adres: Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31 Metropol Center İş MErkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi – Cuma: 08:00- 18:00
Telefonlarımız: Tel: 0212 415 50 53 | GSM: 0533 455 53 06
Email: info@dengearb.com | akif@dengearb.com

One Comment

  1. Esra Haziran 28, 2022 at 7:20 am

    Denge ARB kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum Yap